710 - co oznacza ta liczba i dlaczego 10 lipca jest dniem koncentratów marihuany

710 – co oznacza wśród konsumentów konopi i dlaczego 7 lipca obchodzimy dzień koncentratów z konopi?

W porównaniu do liczby 710, większość ludzi zaznajomionych z konopiami rozpoznaje datę 4/20, zarówno poprzez jej historię, jak i otaczające ją mity. Liczba „420” od ponad 30 lat jest głęboko zakorzeniona w kulturze konopnej, a wydaje się, że najnowsze święto konopi konopi już zagościło na stałe w umysłach konsumentów konopi: 7/10, znany również jako Dzień Oleju lub Dzień Dabów.

Co znaczy 710 (7/10)

„710” to liczba związana z ekstraktami z konopi indyjskich z prostego powodu – jeśli odwrócisz tę liczbę do góry nogami, to będzie wyglądać bardzo podobnie jak napis „OIL”. (Sprawdź na kalkulatorze, tak jak na lekcji matematyki, kiedy wpisywało się liczbę 71830, odwracało do góry nogami i dawało do przeczytania koledze z ławki).

W przeciwieństwie do uroczystości 4/20, święto 7/10 jest najnowszym zjawiskiem o wyraźnie niejasnym pochodzeniu. Oficjalne uroczystości związane z 710 odnotowano po raz pierwszy w 2013 r. (Ale mogły mieć miejsce wcześniej), kiedy zorganizowano zawody 7/10 Cup , podczas których testowano i oceniano różne rodzaje ekstraktów i olejków z konopi indyjskich oraz wybierano najlepsze koncentraty. Kiedy stany Kolorado i Waszyngton zalegalizowały konopie indyjskie, znormalizowało się stosowanie wyciągów z konopi indyjskich i zwiększyła się dostępność olejków i ekstraktów na legalnym już rynku konopi indyjskich.

Zanim w Stanach Zjednoczonych zaczęto legalizować konopie indyjskie do celów rekreacyjnych, tworzenie ekstraktów konopnych było niebezpieczne i ryzykowne, ponieważ w wysoce ryzykownym procesie z użyciem butanu nie obowiązywały przepisy dotyczące bezpieczeństwa ani jakości. Niestety w państwach, w których konopie indyjskie nie zostały zalegalizowane koncentraty z konopi najczęściej uzyskuje się właśnie przy użyciu butanu, a ten proces jest wysoce niebezpieczny.

Od czasu legalizacji w Kolorado stan uchwalił już przepisy zakazujące stosowania niebezpiecznych i/lub łatwopalnych rozpuszczalników, takich jak butan, przy wytwarzaniu koncentratów, poprawiając w ten sposób jakość produkowanych ekstraktów i zwiększając bezpieczeństwo konsumentów preferujących koncentraty z konopi indyjskich.

Dabbing w 7/10

Dabbing to nowoczesna forma konsumpcji konopi indyjskich, a jego popularność sugeruje, że ta praktyka będzie tylko zyskiwać na popularności. Użycie maleńkiego kawałka koncentratu z konopi indyjskich, który błyskawicznie odparowuje na ultra-gorącej powierzchni zapewnia silniejsze i szybsze działanie, co może być korzystne dla pacjentów leczonych konopiami, którzy potrzebują szybkiej ulgi.

710 – Jak powstają koncentraty z konopi?

Koncentraty z konopi zazwyczaj wytwarza się z stosując dwie metody: rozpuszczalnikową i bezrozpuszczalnikową. Tą pierwszą można dalej podzielić na dwie grupy: butan i dwutlenek węgla. Bez względu na to, jaki rozpuszczalnik został użyty, wszystkie koncentraty będą musiały przejść proces zwany oczyszczaniem, aby usunąć chemikalia, zanim będzie można je wykorzystać.

Z drugiej strony koncentraty bezrozpuszczalnikowe wykorzystują ciepło, ciśnienie i filtrację do ekstrakcji kannabinoidów i terpenów z rośliny. Ekstrakcja bezrozpuszczalnikowa wymaga więcej czasu i wysiłku, ale niektórzy uważają ją za bardziej naturalną i bardziej efektywną metodę. To powiedziawszy, jedna metoda niekoniecznie jest lepsza od drugiej – jeśli kupujesz legalny produkt, to powinien być on bezpieczny.

Jakie są rodzaje koncentratów z konopi?

Teraz, gdy wiesz już, jak powstają koncentraty, wyjaśnijmy wszystkie odmiany. Mają one różne nazwy, jak jak shatter, budder czy crumble, ale za chwile zobaczysz, że jest ich znacznie więcej. Różnica sprowadza się do sposobu ich przetwarzania po ich wyekstrahowaniu.

Shatter

Ten rodzaj koncentratu jest półprzezroczysty, szklisty i delikatny – stąd nazwa Shatter (ang. rozstrzaskać). Powstaje przez wlanie surowego ekstraktu na cienką płytę i pozostawienie mieszanki niezakłóconej podczas procesu oczyszczania. Wymaga długich, delikatnych cykli płukania, aby właściwie usunąć wszystkie rozpuszczalniki użyte w procesie produkcyjnym.

Budder

Budder jest skoncentrowaną formą THC, głównej substancji psychoaktywnej w konopiach indyjskich, która zawiera do 99,7% THC i 5% – 15% wszystkich kannabinoidów, kilkakrotnie silniejszych niż kwiaty rośliny konopi, które zwykle są konsumnowane przez użytkowników konopi.

Crumble

Crumble to wyciąg z konopi indyjskich nazwany z powodu jego plastycznej tekstury, która się rozpada lub „kruszy”, gdy się z nią pracuje. W przeciwieństwie do innych form koncentratów, crumble – czasem nazywany „woskiem o strukturze plastra miodu” – jest dość wszechstronny i niekoniecznie trzeba go “dabować”. Niektórzy kruszą ten ekstrakt i dosypują go do jointa/waporyzatora. Zdolność do kruszenia wynika z podwyższonych temperatur stosowanych podczas procesu usuwania rozpuszczalnika lub przez ubijanie ekstraktu w obecności ciepła.

Live resin

Liver resin to koncentrat z konopi indyjskich, który swoją nazwę zawdzięcza świeżości konopi indyjskich, z których jest wytwarzany. Produkty ekstrahowane w procesie live resin (ang. żywa żywica) – zamrażanie materiału roślinnego konopi, a następnie jego ekstrakcja – kojarzone są z wysoką jakością i aromatycznymi koncentratami.

Haszysz

Haszysz powstaje w procesie, w którym trichomy oddzielane są od kwiatów konopi. Tradycyjne formy pozyskiwania haszyszu polegają na rozkruszeniu kwiatów konopi i przesianiu ich na sitku, przez które w stanie przejść będą tylko malutkie trichomy. Przesiany materiał następnie jest ściskany dużym obciążeniem, tworząc stałą konstystencję przypominającą kostkę czekolady. Istnieją jednak bardziej nowoczesne formy haszyszu, takie jak Bubble Hash czy Dry-ice hash.

Darmowa wysyłka

Nie chcesz płacić za wysyłkę? Złóż zamówienie za minimum 100zł, a my pokryjemy koszty wysyłki.

Ekspresowa dostawa

Złóż zamówienie do godziny 14:00, a paczka trafi do Ciebie już następnego dnia! (nie dotyczy weekendów)

Pełna dyskrecja

Kupując u nas możesz liczyć na dyskretną przesyłkę oraz pełną ochronę danych osobowych